O nas

Akademia Piłkarska Wisłok Strzyżów powstała z pasji do piłki nożnej by zapewnić profesjonalne szkolenie dzieci i młodzieży w wieku 9-15 lat.

Oferujemy:

  • Profesjonalne zajęcia piłki nożnej,
  • Wykwalifikowaną kadrę trenerską
  • Uczestnictwo w rozgrywkach piłkarskich
  • Treningi bramkarskie
  • Miłą i przyjazną atmosferę

Akademia Piłkarska Wisłok Strzyżów

Numer Telefonu

+48 794 209 426

Adres e-mail

akademia.wislokstrzyzow@gmail.com

Adres Siedziby

Strzyżów ul. Bieszczadzka 13D
38-100 Strzyżów

Adres do korespondencji:

Markuszowa 162, 38-126 Markuszowa

Numer konta bankowego

35 1240 2672 1111 0011 2745 3261
Bank PEKAO

Hostoria Akademii

Akademia Piłkarska Wisłok Strzyżów nieformalnie powstała w czerwcu 2020 roku. Wówczas przy klubie MKS Wisłok Strzyżów powołana do życia została grupa Trampkarzy i wraz z Juniorami Młodszymi wchodziła w skład drużyn młodzieżowych klubu, które zostały nazwane Akademią Piłkarską Wisłoka Strzyżów. Koordynowaniem działań Akademii od samego jej początku zajmował się Maciej Mroczka. W roku 2022 utworzono drużynę Młodzików i Akademia zrzeszała już 3 drużyny młodzieżowe, angażując do pracy 4 trenerów. Wiosną roku 2023 utworzono kolejną drużynę młodzieżową – Orlików, która od samego początku wzbudziła spore zainteresowanie.

15 czerwca 2023 byt Akademii Piłkarskiej Wisłok Strzyżów został oficjalnie sformalizowany bowiem do Krajowego Rejestru Sądowego wpisane zostało Stowarzyszenie o nazwie Akademia Piłkarska Wisłok Strzyżów, której Prezesem został Maciej Mroczka. Na mocy osiągniętego z MKS Wisłok Strzyżów porozumienia, Akademia zajmować będzie się szkoleniem dzieci i młodzieży do ukończenia wieku Trampkarza Starszego.

Misją Akademii Piłkarskiej Wisłok Strzyżów jest stworzenie jak najlepszych warunków do rozwoju młodych piłkarzy

Chcemy wyszkolić wszechstronnego, świadomego i wyposażonego w umiejętności techniczno-taktyczne zawodnika. Poza pracą nad aspektami sportowymi, stawiamy sobie za cel jak najlepsze wychowanie młodego człowieka, który zyska solidne podstawy do funkcjonowania w dorosłym życiu.

Pragniemy by Akademia Piłkarska Wisłok Strzyżów kojarzona była z profesjonalizmem i procesem stawiającym w centrum działań zawodnika. Chcemy zapewnić dzieciom i młodzieży możliwość uczestnictwa w przemyślanym i zaplanowanym procesie treningowym.

Akademia Piłkarska Wisłok Strzyżów - zawodnicy_piłki2

Metodologia

W Akademii Piłkarskiej Wisłok Strzyżów organizujemy prace w oparciu o cztery główne obszary:

Technika

Podczas treningów zawodnicy zdecydowaną większość czasu spędzają podczas ćwiczeń z piłkami co pozwala na rozwój umiejętności technicznych. Trenerzy dbają o to, aby zawodnicy wszystkie ćwiczenia wykonywali doskonaląc grę obiema nogami. Część wstępna i końcowa treningu służy do tego, aby doskonalić umiejętności techniczne piłkarzy w zależności od realizowanej tematyki zajęć.

Taktyka

Już od najmłodszych lat nasi zawodnicy poznają indywidualne, grupowe i zespołowe zasady funkcjonowania drużyny w atakowaniu i bronieniu. W Akademii Piłkarskiej Wisłok Strzyżów dążymy do proaktywnej gry, dzięki której zawodnicy mają lepsze środowisko do rozwoju.

Motoryka

W AP Wisłok Strzyżów dbamy o wszechstronny rozwój zawodników. W szczególności w okresie zimowym organizujemy treningi sportów uzupełniających takich jak karate czy jujitsu. Staramy się również organizować inne zajęcia poza boiskowe dające zawodnikom narzędzia do treningów indywidualnych.

Mentalność

Treningi w naszej Akademii prowadzone są w przyjaznej atmosferze z zachowaniem zasady „kultury błędu”. Dużą uwagę przykładamy do tego, aby zajęcia w duchu sportowej i zdrowej rywalizacji wpływały zarówno na funkcjonowanie na boisku jak i poza nim.

Scroll to Top